Rada Doktorantów Politechniki Warszawskiej reprezentuje społeczność doktorantów wszystkich trybów studiów III stopnia, którzy kształcą się na Politechnice Warszawskiej. Tworzymy zgrany i kreatywny zespół ok. 30 Delegatów spośród niemal 1000 Doktorantów PW.
Wierzymy, że ludzie rzadko odnoszą sukcesy jeżeli nie bawią się tym co robią (Dale Carnegie). Dlatego nasza działalnosć opiera się na fuzji podejmowania wartościowych inicjatyw z dbałością o przyjacielską atmosferę.
Nasza działalność obejmuje: (1) reprezentację interesów Doktorantów w ramach kontaktu z Władzami Uczelni i innymi organizacjami, (2) ochronę praw doktorantów oraz  wsparcie podczas rozwiązywania konfliktów, (3) opiniowanie oficjalnych dokumentów, dzięki czemu mamy realny wpływ na status Doktorantów, nasze prawa i obowiązki, (4) propagację działalności Doktorantów PW (np. patronat inicjatyw organizowanych przez Doktorantów PW, patronat inicjatyw organizowanych na rzecz Doktorantów PW), (5) organizację przydatnych (w tym certyfikowanych) szkoleń, których nie obejmuje program Szkoł Doktorskiej (np. techniki negocjacji, Prince2) , (6) integrację społeczności Doktorantów PW (np. kino, teatr, kręgle, planszówki, Gala Młodych Naukowców). Relację z naszych aktywności znajdziesz pod poniższymi linkami.
Jeżeli któryś z wymienionych obszarów działania (albo nawet wszystkie!) jest Ci bliski i chciałbyś wziąć aktywny udział w jego realizacji, to zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami Rady Doktorantów. Na pewno znajdzie się projekt który Cię zainteresuje! A może masz pomysł na nową inicjatywę?